Facebook duvar yazılarınızı yoruma kapatmak


Gün içerisinde bir yorum ile [ # ] unuttuğum bir şeyi yeniden hatırladım. Facebook duvarına yazdığımız yazıları nasıl yorumlara kapatırız. Bugünler de çok kötü huylarım yeniden başladı, bu durumdan nefret ediyorum. Tüm gün bunu düşünüp araştırdım. Ama sonuç yine mutlu son (: Bu aslında çok basit birşeymiş. Sadece facebook bunun pazarlamasını yaparak eksik Türkçe kullanmış. Facebook ducar yazılarınıza yorum ve beğeni almak istemiyorsanız : Gizlilik Ayarları -> Nasıl Bağlantı Kurarsın (Ayarları Düzenle diyoruz.) -> Duvarında kimler bir şey paylaşabilir? burayı sadece ben olarak seçtiğimiz zaman kimse duvarımıza veya gönderilerimize yorum yazamıyor ve hatta beğenemiyor da.
3 sene önce yazılmıştır.
12 Ekim 2011 Çarşamba günü, 20:08 gibi İnternet kategorisine "Veysel ÖZKAN" tarafından yazıldığı sanılan bu yazıyı, RSS 2.0 ile takip edebilir, geri izleme ile web siteniz üzerinden takip edebilir veya yazarı sevindirmek amacı ile yorum bırakabilirsiniz .Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 3.132 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 23 Yorum yazılmıştır.
 1. ender diyor ki:

  Eyvallah, teşekkür ediyorum.

  Dediğinizi uyguladım ve olumlu sonuç aldım.

  Zahmet verdim kusura bakmayın.

  Allah'a emanet.

 2. Kenan diyor ki:

  hocam alakadar oldugun içn saol valla ben de bulamamıştım he :D

 3. Kenan diyor ki:

  bu arada o işlemin sadece senin duvarında başkasının paylaşım yapmasını önlüyormuşsun.arkadaşlarının beğenmesini veya yorum yapmasını önleyemiyorsun artık yeni facebook'da

  • WeyseL diyor ki:

   yok aslında oa da engel oluyor ama nedense engel olamıyor? bir facebook acığı olarak gibi düşünün normalde ilk yaptığınız da engelliyor ama çıkış yaptığınız da veya biraz zaman geçtikten sonra engel olamıyor :( ilk yaptığınızda baskasının hesabı ile profil hesabıma bak derseniz yorum yap ve begenme gizli iletileriniz için. daha sonra nasıl oluyorsa o ozellik tekrar aktif oluyor

 4. Mehmmet diyor ki:

  Facebook'un eski menülerinde bu şekilde yapabiliyorduk fakat yeni menüsünde acaba gönderilerimizi ve resimlerimizi yorum yapılmasına kapatabiliriz?

 5. Şeyma diyor ki:

  Olmuyor.

  • WeyseL diyor ki:

   evet maalesef yeni sistem facebookta yorumları kapatamıyorsunuz tamamen duvarı kapatmanız gerekiyor bunun için onda da paylaşım yapamıyorsunuz; yapsanız da görülmüyor zaten

 6. gizem diyor ki:

  yaa benim durumlarıma yorum yapıyolarlar ve kavga ediyolarlar yorumlarımda silmeklede ugraşmak istemiyorum.. yorum yaptırmayı nasıl engelleyebilirim??zaman tünelindeyim.. ama engelleyemiyorum

  • WeyseL diyor ki:

   Maalesef facebook yeni gizlilik ayarlarında buna izin vermemekte. Paylaşım yapıyorsanız sosyal olmayı kabul ettiğinizi öngörüyor. Yorum yapmasını istemediğiniz arkadaşlarınızı kısıtlılar listesine ekleyerek paylaşımlarınızı görmesine engel olabilirsiniz.

 7. FUAT diyor ki:

  Facebook bence burada çok hata yapmış. Ana menü de paylaştıklarımı veya durum güncellemelerimi beğenme ve yorum atmaya engeleyecek bir özellik eklememiş.

  • WeyseL diyor ki:

   Evet, maalesef böyle bir özellik mevcut değil şu an. Ancak sosyal medya da olması gereken olgu da bu olması gerekirdi. Paylaşılanlara yorum yapılması ve ya beğenilmesi istenmiyorsa sosyal medyanın ilgi alanı dışında kalacaktır. Facebook yönetimi sitenin aktifliği açısından bunu düşünerek kaldırmış olsa gerekir.

 8. nuran diyor ki:

  bu durumda yine yorum yapabiliyorlar

  • WeyseL diyor ki:

   evet maalesef facebook yeni güncellemesi ile yorumların kapatılmasına engel koydu. adı üzerinde sosyal paylaşım sitesi olarak bağlantıları özgür bıraktı diyebiliriz.

 9. Burak Şahin diyor ki:

  Onu bunu bilmemde hocam ben Google+'ın sistemini çok beğeniyorum ya yazıyı ister paylaşırken yoruma kapat ister paylaştıktan sonra yoruma kapat istedğin zaman istediğin yazıyı yoruma kapatabiliyorsun. Facebookta bunun gibi birşey yapsa kesin çağ atlar :)

  • WeyseL diyor ki:

   Google kesinlikle yaptığı her işte; kullanıcısını düşünen ve onların rahatı için çalışan bir firma. Aman kullanıcı bende nasıl olsa diyerek onları rahatsız etmek yerine sürekli daha iyiye gidebilme çabasında.

 10. tayfun aydoğdu diyor ki:

  hocam merhba.hocam ben duvarıma yorum yazılmasını ve paylaşımlarıma yorum yazılmasını kapatmıştım.Şimdi açmak istiyorum.Bu mümkün müdür?

 11. Medine Özcan diyor ki:

  ne olur bnde facede fotoraf vesayre paylaştığım zaman bnim fotomu başkalarıda paylaşıyor paylaş putonunu nasıl kapata bilirim hiç kimse benim fotomu paylaşmasın diye napa bilirim ? şimdiden tşklrrr

  • Veysel ÖZKAN diyor ki:

   bildiğim kadarı ile paylaş butonu kapatılmıyor maalesef. Ancak yanlış da biliyor olabilirim. O konuda bir fikrim yok ne yazık ki :S

 12. endercan diyor ki:

  sayfada nasıl oluyor

  • Veysel ÖZKAN diyor ki:

   Maalesef facebook artık bu özelliği kapattı. Artık paylaşılan içerik için yorum alması engellenemiyor.

Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

WeyseL
“Farzlardan sonra en kıymetli amel, müslüman kardeşini sevindirmektir.” [H.Ş. - Taberânî]