Facebook ne düşünüyorsun isim yazma etiketleme


Bugünler de sıkça karşılaştığım sorulardan bir tanesini burada paylaşmak istedim. Facebook durum güncellemelerinde bir insanı nasıl etiketliyoruz yani bir insanın ismini nasıl link olarak ekliyoruz da onun duvarın da da aynı yazı çıkıyor. Öncelikle bilmenizi isterim ki bu şimdilik sadece www. erişimlerinde mevcut mobile olarak facebook’ a bağlanıyorsanız bu hizmetten yararlanamıyorsunuz şimdilik. İleride facebook mobile için buna izin verir mi bilemiyorum. Ne düşünüyorsun kısmına yazı eklerken @Eklemek İstediğim Kişinin Adı şeklinde yazarsanız zaten @Ve yazdığınız zaman benzer isimleri aşağıda sıralıyor oradan seçerek yazmaya devam edebilirsiniz. Ne düşünüyorsun‘a örnk verecek olursak

@Veysel ÖZKAN bugün ne yapıyoruz?

seklinde olusturduğumuz durum güncellemesi hem kendi duvarımızda hem de etiketlediğimiz arkadaşın duvarında yazmaya başlayacaktır.
5 sene önce yazılmıştır.
Vurgulu Masal Kelimeleri:
13 Şubat 2011 Pazar günü, 15:47 gibi İnternet kategorisine "Veysel ÖZKAN" tarafından yazıldığı sanılan bu yazıyı, RSS 2.0 ile takip edebilir, geri izleme ile web siteniz üzerinden takip edebilir veya yazarı sevindirmek amacı ile yorum bırakabilirsiniz .Ve sayaçların yaptığı açıklamaya göre 3.119 kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 16 Yorum yazılmıştır.
 1. nurettin diyor ki:

  sağol ortam abartmıyorum 8 saattir bunu arıyordum

  • WeyseL diyor ki:

   Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu, ayrıca yeni facebook güncellemesi ile artık @ ifadesi de kullanmanız gerekmiyor. Arkadas İsmini yazarsanız direk o size seçenekleri sunuyor zaten

 2. b.tkr diyor ki:

  eywallah admin sağol yardımcı oldu bilgi

 3. elif diyor ki:

  olmuyor ama ben kendii adımı denedim çıkmıyo :(

  • WeyseL diyor ki:

   eğer facebook'a mobil olarak giriş yapıyorsanız olmayacaktır. Bilgisayar üzerinden giriş yapıyorsanız şayet @İsminiz yazdığınız zama alt tarafta isminzçıkması lazım. Hatta İsminiz yazdığınız zaman bile çıkmakta şu an otomatik olarak. İlk harfi büyük yazarak isminiz değil de İsminiz olarak deneyin.

   • elif diyor ki:

    sizden şöyle yardım isteyeyim o zaman benim bir sayfam var facebook'da de ama sayfamda paylaşım yaparken durumların altına adımı etiketliyemiyorum..neden..???
    şimdiden teşekkür ederim ..

 4. hıuh diyor ki:

  admin bende bi arkadaşa olmuyo

  • WeyseL diyor ki:

   Güncel facebook sürümün de @ işareti koymanız da gerekmiyor. isimi yazdığınız zamna altta ilgili kişiler görüküyor oradan etikeletmekistediğiniz kişiyi seçebilirsiniz. İlk harfi büyük yazarsanız sorun yaşamazsınız.

 5. deniz diyor ki:

  admin birini etiketlerken sadece ismiyle etiketlemek nasıl oluyor??

  • Veysel ÖZKAN diyor ki:

   etiketi yapıyorsunuz sonra tek tek silerek soyisimini kaldırıyorsunuz. Tek tek silmez iseniz etikette siliniyor.

   • selda diyor ki:

    mrb, durum güncellemesi yapıp paylaştım daha sonra bu gönderiye birini etiketlemek istiyorum gönderiyi düzenle yada tekrar paylaşmak istediğimde etiketleme seçeneğini sunmuyor yardımcı olurmusunuz lütfen teşekkürler..

    • Veysel ÖZKAN diyor ki:

     Merhaba, bu durumda etiketlemek istediğiniz kişinin ismini yazdığınız da hemen aşağıda isimler belirecektir, oradan istediğiniz kişiyi seçebilirsiniz ya da eski sistemde olduğu gibi ismin başına @ işareti koyarak etiketlemeyi aktif hale getirebilirsiniz. Şayet ismi yazdığınız zaman etiketleme için aynı isimde ki arkadaşlarınız listelenmiyorsa otomatik olarak sayfa yüklenirken hata olmuşmuş olabilir. Tarayıcıyı ya da uygulamayı kapatıp yeniden açarak deneyebilirsiniz

Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

WeyseL
“Farzlardan sonra en kıymetli amel, müslüman kardeşini sevindirmektir.” [H.Ş. - Taberânî]