"Enter"a basıp içeriğe geçin

Erkekler ne ister?

Erkekler ne ister? Bir erkek için sevgili olmak ne demektir? Erkek kimi sever? Nereden çıktı bu yazı diyecek olursanız. Kadın ne ister?(yakında tekrar eklenecek) başlıklı yazımda Süleyman kardeşin yorum yolu ile siparişi de diyebiliriz. Ama güzel bir istek olduğunu kabul etmem gerekir. Hep kadınlara yönelip durduk, bilmeden veya bilerek deştikçe deştik ama peki ya erkekler?

Sipariş bir yazı olduğu için ne kadar güzel anlatabilirim şüphelidir. Erkekler ne ister demeden evvel yazının en başında şunu da belirtmek isterim ki bu yazı tamamen benim düşüncelerim ve izlenimlerim olup kesinlik ifade etmez. Ancak ve ancak bir genelleme yazısıdır. Yaranız varsa da üzerinize alınmayın.

Erkekler ne ister? Öncelikle bir erkek için 2 ilişki türü olduğu açık ve nettir.

 1. Seyirlik (Eğlencelik) ilişki
 2. Ömürlük ilişki

Ömürlük ilişki biraz daha detaylı ve uzunca bir konu olduğu için seyirlik veya diğer ismi ile eğlencelik olmadı gecelik ilişkiler ile başlamak istiyorum.

Seyirlik ilişki aslında isminden de anlaşılacağı gibi kısa vadeli süren, karşıdaki insandan duygusal anlamda bir bekleyiş gütmeksizin tamamen cinsellik veya taktım koluma yakıştı amacı güdülen ilişkilerdir. Bu tür ilişkiler de erkekler çeşitli fikirlere ayrılır. Bu ilişki türleri için erkekleri kategorilendirmek gerekir ise

 • Nefes alsın yeter, gerisi önemli değilciler.
 • Fizik düzgün olsun, güzel olsun; yoksa olmazcılar.
 • Fizik önemli değil, birlikte vakit geçirirken eğlenceli kişilik olsuncular
 • Bir gece ilişki olsun, sabah beni tanımasıncılar.

Sanıyorum erkek türleri bu konuda oldukça açıklar. Ek bir açıklama yapmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Takıldığınız bir nokta olur ise yorum yazarak sorabilirsiniz efendim.

Ve şimdi zurnanın zurt dediği, kuru fasulyenin kuru faydalarına geliyoruz. Ömürlük diye tabir edilen uzun süreli ve duygusal amaç güdülen ilişkiler. Aslında burada çoğu erkek fiziksel özellikleri de önemli diye bir çıkış yapsa da; ömürlük ilişkiler zamanla iki insan arasında gelişen ve istem dışı bağlanma yöntemi olduğu için; fiziksel özellikler otomatik olarak devre dışı kalırlar.

Ömürlük ilişkide bir erkeğin ilk olarak dikkat ettiği şey, sevgiden daha önce sadakat ve uyumdur. Karşılıklı anlaşabilme gücü, yanında olduğun zamanlar da kendini huzur içinde hissediyor olabilmen, elini tuttuğunda yüreğinin heyecanlananmasıdır. Evet biz erkekler maalesef erkek egomanyası ile yetiştirildiğimiz için; ömürlük ilişkide kadınımızı ne kadar egemenliğimiz altında tutabildiğimiz de çok önemlidir. Kadın sözümüzü dinlesin, bize güvensin ve inansın isteriz. Bunların yanısıra anlayabilmesi de çok önemlidir. Üzülerek söylüyorum ki, dertlerimizi sıkıntılarımızı siz kadınlar kadar rahat dile getiremeyiz. Bu sebeple başka başka yöntemler ile derdimizi anlatmaya çalışırız ki bu konuda her zaman basarılı olduğumuzu söylemem. Bu nedenle karşımızdaki insanın bizi anlayabilmesi çok önemlidir.

Boşverin sevgiyi sevgiden önce daha bir çok şey var. Ben kıskanç değilim diyen Türk erkeği en büyük yalancıdır. Sevdiğimiz kadını acaip kıskanırız efendim. Kıskançlık krizlerimiz de oldukça şiddetlidir. Bu yüzden karşımızda ki kadının hal hareket ve sözlerine oldukça dikkat etmesini bekleriz.

Bir erkeğin kadından isteyeceği en önemli şeylerden birisi de huzurdur. Erkek arkadaşlarımız ile dertleşebilir, konuşabiliriz ancak asla o huzurun keyfine ulaşamayız. Bunu da siz kadınlar da ararız doğal olarak. en şiddetli kavga da bile huzuru bulabilmek ister erkek kadınından. Başını yasladığında göğsüne, oksarken kadın saçını o yumuşak ellerin ruhunu okşayabilmesini ister. Kapatsa gözlerini boşlukta kaybolacağı düşüncesine ulaşabilmeyi hedefler. Huzurdur bu, mutluluktur ve aşktır bu. Tıpkı bir çocuğun annesine duyduğu sıcaklık gibi.

Sevgi diyeceğimi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Daha arpa boyu yol katemedik bile (: . Nelerden bahsettik.Öncelikle sadakat ve uyum dedik. Erkek egemonyası ile devam ettik. Anlayış dedik ve huzur ile buraya kadar geldik. Neyi unuttuk acaba, aslında unutmadık işin can alıcı noktasına geldik.

Bir erkek kadınım dediği insandan mutluluk ister. Ansızın şaşırtılmak, şımartılmak, düşünüldüğünü ve unutulmadığını hissetmek ister. Mutsuzum dediği anlarda bile onu gördüğü an gözlerinin içinin gülmesini ister.

Evet atladığım ve unuttuğum küçük detayları saymaz isek şimdi bir erkeğin kadından isteyeceği en son şey sevgiye geldik. Bir erkek kadınım dediği insandan sevgi ister. Kendisinden çok sevilmek, ilk plan da hep kendisi olmak, hayatı erkeği için erteleyebilecek kadar sevilmek ister.

Şimdi kısa açıklamalar ile belirttiğimiz başlıkları maddeler halinde yazalım mı?

Bir erkek kadınım dediği insandan ne ister?

 1. Uyum ve sadakat ister
 2. Anlayış bekler
 3. Onun  yanında iken huzurlu olabilmek ve huzuru hissetmek ister
 4. Dünya da mutsuzluk gibi bir kelimenin olmadığına inanacak kadar mutlu olabilmek ister.
 5. Sevgi ister. Sevilmek ister.

Seviyorum yetmez mi diye kendini savunan kadın, bu yazı aslında sana en güzel cevaptır. Ve sana büyük bir sır vereyim mi? Çok sık yaptığınız ve aslında hep savunduğunuz en büyük hatanız hakkında önemli bir ipucu ister misin? Tamam tamam istersin buyur o zaman?

Hiç bir erkek bu 5 maddeyi ve diğer unuttuğum maddeleri sadece duymak istemez. Hiç bir erkek bu maddelerin gerçek olduğunu görmek istemez. Hiç bir erkek açıkça sana  bunları listeleyip istemez. Bir erkek kadınım dediği insanın seviyorum seni demesini beklemez. Bir erkek huzuru bulmak için saçının okşanmasına gerek duymaz.

Bir erkek kadınım dediği insandan tüm bunları sadece hissedebilmek ister.

Peki ya ben tüm bunları söylüyorum gösteriyorum ama erkeğe hissettiremiyoruz o zaman ne olur mu diyorsun. Yazının en başlarında ki 1. erkek tipine hoş geldin derler insana.  Bir kaç zaman sonra sadece adın kalır geriye oda kalır ise. Erkekler ne ister yazımızın sonuna geldik, bu kadar uzun yazıyı sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim. Diğer yazılarda görüşmek üzere.

Dipnot : Ey bu yazıyı sabırla sonuna kadar okumayı başarmış insan, yazının gerçekten uzun olduğunu biliyorum. Bu yüzden en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum sana. Ama sen bir de beni düşün. Sen sadece okudun. Ben bir kez yazdım, 2 kez okudum. Yazı hakkında ister kadın ol istersen erkek lütfen o güzel yorumunu eklemeyi unutma. Bu yazı senin o güzel yorumunla daha bir anlamlı olacaktır inanıyorum.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir