Susmak kabullenmek değil, cevaptır. ..... WeyseL.Com

WeyseL.Com

Kayseri Web Tasarım


Susmak kabullenmek değil, cevaptır. …..

Facebook ve twitter gibi sosyal olmayan sosyal medyaların moda olması ile oldukça yaygınlaşan cümle topluluklarındandır kendileri.

Hatta zamanla o kadar değişik formatlara bürünmüşlerdir ki. Değişemeyn tek gerçek kısmı cümle toğluluğun başlangıcı. ” Susmak kabullenmek değil, cevaptır.” Bilinen en yaygın şekilleri ise “Susmak kabullenmek değil, cevaptır anlayanabilene” veya “Susmak kabullenmek değil, cevaptır. Eğer insan kısa cümleler kuruyorsa, uzun yorgunlukları vardır“.

Hep öyle olur zaten. Bu biz insanların kendisini koruma ihtiyacının ortaya çıkardığı en saçma olgulardandır oysa ki. Tamam “minareyi çalan kılıfını uydurur.” ama bu uydurulmuş kılıfın azıcık da gerçeklik payı olması gerekli değil midir? Susmak en güzel cevaptır anlayana? Buyur burdan bakalım olaya: Anne çocuk diyalogu;

Çocuk: Anne meyve sıkacağı nerede bulamıyorum?

Anne: {suskunluk}

e anla hadi, anlama özürlü değilsin heralde. Millete bu şekil de susmak en iyi cevaptır, anlayana demek kolay tabi ki. al sustu anne anlasana nerede imiş meyve sıkacağı. Yok bu bana yetmedi bu o cümleyi ifade etmez ki cümle farklı birşey mi ifade ediyor diyorsun. Buyur o zaman iki arkadaş diyologu:

Arkadaş1: Var ya ben seni çok seviyorum.

Arkadaş2: {suskunluk}

Al hadi anla şimdi sıkıyor ise Arkadaş2 nin cevabını. Sevginin karşısında sevgi mi yoksa baş düşmanı nefret mi? Ben seni sevdim diye sende beni sevmek zorunda değilsin ya. Hadi ne oldu anlayamadın mı? Anlaman kıt mı? O zaman durum berabere, sen sustun o anlamadı, o sustu sende anlamadın.

Gelelim şu cümleye:  “Susmak kabullenmek değil, cevaptır. Eğer insan kısa cümleler kuruyorsa, uzun yorgunlukları vardır. “. Evet sanki önceki cümleden biraz daha mantıklı gibi mi sanki?

Kısa cümle kurmak ile uzun yorgunların alakası nedir arkadaş? Öyle bir medeni devir de yaşıyoruz ki abartısız herkesin uzun yorgunlukları var. Abartmıyorum gerçekten unut bir iki dakika kendi dertlerini dokun insanlara. Yemin ediyorum “Şükür halime ne dertliymiş bu millet” demezsen ben bu kadar bu insanı ve dertlerini boşunu dinliyorum. Herkesin bir aşk yarası, maddi sıkıntısı, manevi eksikliği mevcut iken sen hangi uzun yorgunluktan bahsediyorsun arkadaş.

Sen konuşmaya yetecek kadar cesaretsiz ol, sen duygularını kelimeye dökemeyecek kadar beceriksiz ol. Sonra tut benim uzun yorgunluklarım var. Yemezler şekerim minarenin ucu dışarıda kalmış onu da ört. Kendi korkularını ve becereksizliğini şu 2 satır yazı kapatabilecek mi sanıyorsun? Şayet gerçekten bu 2 satırlık kelamın, tüm minareyi örteceğini kabul edebiliyorsa beynin, sen zaten doğmadan ölmüşün, konuşsan kime konuşmasan kime. Sus zaten senin için iyi olanı susmak, bari gürültü kirliliği yapma, malum organik tarımcı adamız seviyoruz doğayı ; )


Özet
Susmak kabullenmek değil, cevaptır. …..
Başlık

Susmak kabullenmek değil, cevaptır. …..

Açıklama

Facebook ve twitter gibi sosyal olmayan sosyal medyaların moda olması ile oldukça yaygınlaşan cümle topluluklarındandır kendileri. Hatta zamanla o kadar değişik formatlara bürünmüşlerdir ki. Değişemeyn [Devamını oku]

Yazar
Yayınlayan
WeyseL.Com
Yayıncı Logosu
Susmak kabullenmek değil, cevaptır. …..

Susmak kabullenmek değil, cevaptır. ….. için 2 Yorum

    • valla hi isteyerek ya da istemeyerek kimseye laf vurmak değildi amacım sadece çok sık duyduğum ve oldukça anlamsız gelen bir cümle idi tepkimi dile getirmek istedim

Bir Cevap Yazın